Tempo Standard 150, stempel

Hjem Forum Tekniske Fora Motor Tempo Standard 150, stempel

Ser 3 svar tråder
  • Forfatter
    Innlegg
    • #117670

      Har demontert og finner at det er lekkasje i stempelet fra toppen og ned til øverste stempelfjær. Ser ut som at det har brent seg en liten kanal. Måler stempelet til 57,3 og sylinderen til 57,5. Dette betyr vel at den er boret? Hva gjør man da? Kanskje enklest å få tak i uboret original sylinder og originalt stempel? Toppen skal vel passe uansett.

    • #117676

      Kjetil,
      Ja, det ser ut til at den er boret en gang, standard diameter er 57mm. Avhengig av tilstanden til sylinderløpet avgjør om en lett honing +et nytt stempel med stempelfjærer eller om du finner en brukbar sylinder med stempel.

    • #117677

      Er det mulig å få tak i oversized stempel da?

    • #117678

      Du får høre med Moto Sør, Kjell Berg AS eller sjekk gjerne på tyske eBay sider. En forespørsel på tempoklubben sine kjøp og salg Facebook sider kan også være en god ide.

Ser 3 svar tråder
  • Du må være innlogget for å svare på dette emnet.
Webhotell levert av Zondo Norge AS